Wiadomości tenisa

Osaka zmuszona do rezygnacji. Kontuzja stopy zabrała jej szansę na tytuł

sob., 27 czeŹródło: WP SportoweFaktyOryginalny artykuł

Naomi Osaka musiała się poddać w finale turnieju WTA 500 w Bad Homburg. Japońska tenisistka zmierzyła się z Karoliną Muchovą, ale nie była w stanie dokończyć meczu z powodu kontuzji stopy, którą doznała już w początkowych fazach drugiego seta.

Pierwszy set przebiegał równo, a zawodniczki pokazywały wysoką grę na kortach trawiastych. Jednak gdy mecz wchodził w drugą odsłonę, Osaka poczuła ból w stopie, który okazał się na tyle poważny, że zmusiła ją do wycofania się z turnieju. Decyzja o skreczowaniu spadła jak grom z jasnego nieba dla kibiców zgromadzonych na stadionie w niemieckim mieście.

Obstawiaj sport u legalnego bukmachera

Sprawdź Fuksiarz →

Japoński tenisistka nie kryła rozczarowania z powodu przedwczesnego końca meczu. W momencie zrezygnowania przeprosiła publiczność i Muchovą za to, że nie mogła kontynuować walki. To dla Osaki była kolejna okazja do zdobycia prestiżowego tytułu na kortach trawiastych, która niestety umknęła jej z powodu problemów zdrowotnych.

Kontuzja stopy to poważny problem dla każdego tenisisty, szczególnie w okresie przygotowań do największych turniejów sezonu. Dla Osaki to dodatkowy cios, gdyż zawodniczka walczy o powrót do pełnej formy po poprzednich urazach. Turniej w Bad Homburg był dla niej ważnym sprawdzianem przed dalszymi zmaganiami na kortach trawiastych.

Karolina Muchovová przejmie więc tytuł bez konieczności grania finału, choć każda tenisistka woli wywalczyć trofeum poprzez grę. Dla Czech to z pewnością miłosny dar, ale w sporcie liczy się przede wszystkim zwycięstwo. Osaka będzie teraz skupiać się na leczeniu kontuzji i powrocie do pełni sprawności przed kolejnymi turniejami.


Obstawiaj sport w Fuksiarzu

1000 PLN + 10 PLN freebet

Załóż konto