Serena musiała się przekonywać do powrotu na kort
Serena Williams przyznała w niedzielę, że musiała długo się namyślać, zanim zaakceptowała ofertę Wimbledonu do gry w singlu. Legendarną tenisistką nie było pewna, czy wróci do rywalizacji w imprezie rangi wielkoszlema po przeszło roku przerwy od zawodowej tenisa.
Większość czasu od ogłoszenia decyzji o wycofaniu się z profesjonalnego tenisa w sierpniu 2022 roku Williams poświęciła rodzinie i innym projektom biznesowym. Jednak możliwość zagrania na trawie All England Club okazała się zbyt kusząca, by ją odrzucić. Ostatecznie ikona tenisa światowego postanowiła spróbować sił w singlu, choć wcześniej rozważała grę wyłącznie w deblu.
Obstawiaj sport u legalnego bukmachera
Sprawdź Fuksiarz →Decyzja o powrocie nie była łatwa dla siedmiokrotnej mistrzyni Wimbledonu. Williams musiała wziąć pod uwagę wiele czynników, od stanu kondycji fizycznej, przez ryzyko kontuzji, aż po przygotowanie mentalne do powrotu na profesjonalnym poziomie. Ostatecznie jednak emocje i przywiązanie do turnieju, który zawsze przypadał jej szczególnie do gustu, przechyliły szalę na stronę podjęcia wyzwania.
Serena zagrała na Wimbledonie jako nieposortowana tenisistka, co podkreślało skalę wyzwania, które przed nią stanęło. Jej powrót do singla wzbudził ogromne zainteresowanie mediów oraz kibiców na całym świecie, którzy śledzili każdy krok legendy tenisa. Dla wielu to była okazja, aby zobaczyć jeszcze raz jedną z najlepszych tenisistek wszech czasów w akcji.
Obstawiaj sport w Fuksiarzu
1000 PLN + 10 PLN freebet